poniedziałek, 14 lutego 2011

Miłość - nie tylko na Walentynki!


Autorem artykułu jest Ewelina Szczecińska


O miłości i uczuciach mówi się dużo... zwłaszcza tuż przed samymi Walentynkami i w dniu 14-ego lutego, kiedy to właśnie obchodzone jest święto zakochanych. Warto chyba jednak o miłości myśleć i mówić nie tylko "od święta".
Żyjemy w coraz większym biegu i na chwile refleksji coraz rzadziej mamy czas. Na pierwszym planie wiele osób stawia pracę, karierę i dążenie do sukcesu, a założenie rodziny czy sformalizowanie związku odkłada "na później". Na prawdziwą miłość zaczyna brakować czasu, a romantyzm kojarzy się raczej z serialami telewizyjnymi niż doświadczeniami z życia. O miłości wiele osób przypomina sobie tuż przed Walentynkami - a i to za sprawą komercjalizacji tego święta i wszechobecnych "serduszek" i haseł w stylu "Podaruj prezent swojej Walentynce", niż z potrzeby serca.

Zwolnijmy

Warto na chwilę zatrzymać się w dzikim pędzie codziennego życia i przez chwilę zastanowić się nad swoimi priorytetami. Praca, nauka, kariera - są niewątpliwie ważne, czy jednak nie poświęcamy im zbyt wiele czasu? Czy przypadkiem po ciężkim dniu nie wracamy do pustego domu? A nawet jeśli ktoś na nas czeka, to czy poświęcamy tej osobie tyle czasu i uwagi, na ile ona zasługuje? Dobrze jest postawić sobie także inne pytania - jak często mówimy o uczuciach i jak często je okazujemy? Kiedy ostatni raz zabraliśmy naszego partnera lub partnerkę na romantyczną kolację, kiedy urządziliśmy sobie wieczór przy świecach? Czy przypadkiem w nasze życie nie wdarła się monotonia i szarość? Czy nie czujemy zbyt często dziwnej pustki i smutku...?

Kochajmy... kochać!

Wielu psychologów i socjologów zwraca uwagę na rolę miłości i przyjaźni w naszym życiu. Uczucia te są niezbędne właściwie każdemu człowiekowi. Gdy czujemy się kochani, jednocześnie czujemy się akceptowani, bezpieczni, szczęśliwsi. Dlatego też nie bójmy się mówić o uczuciach i nie zapominajmy o miłości. Dzięki niej czujemy się lepiej i sprawiamy, że lepiej czują się inni - ci, których darzymy tym niezwykłym uczuciem. A kochamy codziennie, nie tylko w Walentynki. Zatem mówmy sobie nawzajem "kocham" - każdego dnia, a nie tylko od święta.
---
http://www.i-love-you.pl - serwis dla tych, którzy kochają kochać... nie tylko w Walentynki

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz