wtorek, 29 czerwca 2010

Czego kobieta oczekuje od swojego mężczyzny?

Hm, myślę, że powinnam inaczej sformułować tytuł tego posta. Byłoby lepiej gdybym napisała: czego kobieta potrzebuje od swojego mężczyzny?

Według mnie jest kilka rzeczy.

Po pierwsze kobieta potrzebuje duuuuużo czułości. Chciałaby dostać całusa rano, na powitanie dnia i całusa wieczorem, przed zaśnięciem. Chciałaby być często przytulana, po prostu przytulana, bez podtekstów seksualnych. Chciałaby przytulenia po namiętnym seksie i czułego uśmiechu bez okazji.

Kobieta potrzebuje duuuuużo miłości. Chciałaby być dla swojego mężczyzny ważna i jedyna i kochana i niepowtarzalna. Chciałaby słyszeć czasami: świetnie dziś wyglądasz, tak cudownie jest mi z tobą, uwielbiam z tobą rozmawiać, czuję, że jesteś mi bardzo bliska, daj mi trochę swojej słodyczy.....

Kobieta potrzebuje kogoś, kto powie jej, że wygląda cudownie nawet wtedy, kiedy jej oczy są zapuchnięte od płaczu.

Kobieta potrzebuje kogoś, z kim mogła by czasami porozmawiać wręcz o niczym, czasami o czymś ważnym albo czymś, co sięga głębin duszy. Potrzebuje być wysłuchaną bez obawy, że ktoś nazwie ją śmieszną, będzie kpił z jej słów, albo mówił, że tak bardzo się czymś przejmuje. Z kimś, kto nie tylko udaje, że słucha, ale naprawdę słucha z uwagą.

Kobieta potrzebuje uwodzicielskiego spojrzenia i dobrego, namiętnego seksu z mężczyzną swojego życia oraz słowa "kocham" wymawianego bez okazji.

Kobieta potrzebuje czasami oparcia, więc chciałaby być z mężczyzną, który poda jej pomocną dłoń, kiedy ona tego potrzebuje, mężczyzną, na którego silnym ramieniu mogłaby się oprzeć. Kogoś, kto by ją wspierał w trudnych chwilach... Który by powiedział: na pewno sobie z tym poradzisz, jesteś przecież taka mądra, sprytna, zapobiegliwa, zorganizowana........ Wierzę w Ciebie czy po prostu: będzie dobrze.

Kobieta potrzebuje lojalności. Potrzebuje partnera, który stanąłby po jej stronie w momencie, kiedy ktoś ją atakuje nie tylko fizycznie. Mężczyzny, który poparł by jej stanowisko wobec innych osób, niezależnie od tego kto miałby rację.

Czasami kobieta potrzebuje być mile zaskakiwana, choćby dobrym pomysłem, słowem, czy drobnostką, ale czymś, co zapada w pamięć.

Kobieta potrzebuje odpowiedzialnego partnera. Kobieta chciała by jej mężczyzna był samodzielny, odpowiedzialny i nie bał się podejmowania decyzji. Chciałaby, by czasami on zadecydował o czymś.

Czy coś jeszcze? Zapewne. Myślę, że każda z nas stworzyłaby swoją, niepowtarzalną listę tego, czego potrzebuje od swojego mężczyzny. Mam nadzieję, że ten post przeczytają także panowie i może wyciągną z niego konstruktywne wnioski?

1 komentarz:

 1. Według mnie, to tak w skrócie,
  kobieta czasami:
  1. wie czego chce
  2. doczyta co powinna chcieć
  3. marzy o tym czego chcą inne
  4. nie wie czego chce
  5. chce coraz więcej
  6. chce dziś czego wczoraj nie chciała
  7. chce chcieć

  ;-)

  OdpowiedzUsuń